| Ry0010 a întrebat:

Ma doare sau mai exact simt o greutate sub abdomen si parca imi este putin umflata aceea zona. Ce ar putea fi? S-ar pune problema de o eventuala sarcina? Va rog raspunsuri serioase. Multumesc! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Poate fi o hernie, ai ridicat greutati sau ai depus efort major in ultima vreme? Daca nu, consulta un doctor cat mai rapid.

6 răspunsuri:
| Ry0010 explică:

Nu am ridicat nimica.

| Ry0010 explică:

Am fost in ianuarie la o ecografie pentru ca de atunci simt un anumit disconfort acolo si mi s-a spus ca am un ovar putin marit si e posibil sa fie o raceala la ovar. Dar ma gandesc ca de atunci trebuia sa imi treaca. Insa acuma e si umflat si chiar nu stiu ce poate fi. Deci nu se poate pune problema de o sarcina din cauza ca e umflat acolo si ca simt o anumkta greutate?

| WaterDrop a răspuns (pentru Ry0010):

Putin probabil, pentru ca vine insotita de si alte simptome. Consulta un doctor.

| antrenorfericirero a răspuns:

De cand se intampla asta?
Faptul ca vorbesti de o posibila sarcina ma face sa intreb daca ai facut un test de sarcina?