| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...ma poate ajuta si pe mine cineva cu o problema? Nu stiu sa folosesc termeni medicali dar o sa incerc sa fiu cat mai explicita. Am dureri ingrozitoare cand urinez, urina nu e curata, e impreunata cu sange dar doare ingrozitor de tare. In urma cu 5 zile am avut ultima zi de cilclu, apoi am avut un contact sexual iar dupa 2 zile de la contact a aparut durerea asta ingrozitoare. ce poate fi? are legatura cu faptul ca am avut contact sexual la o zi dupa terminarea ciclului? sau e de la rinichi...nu stiu. Va rog daca stie cineva. Tin sa mentionez ca viata sexuala am inceputo cam de o luna iar in momentul respectiv nu am avut nicio sangerare, poate e vreo legatura. Rog raspuns urgent. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai luat o infectie urinara si, probabil, genitala de la partenerul tau. Fie din cauza ca el are o astfel de infectie si nu v-ati protejat, fie fiindca nu ati urmat masurile minime de igiena a actului sexual. Urgent la ginecologul care te-a vazut dupa inceperea vietii sexuale si la medicul de familie. Fiecare zi conteaza

| alessia5158 a răspuns:

Sangerarea in urina(hematuria)insotita de durere atrag atentia asupra unei suferinte de aparat URINAR.

| anonim_4396 explică (pentru alessia5158):

Multumesc alessia

| BiuL a răspuns:

Infectie urinara cel mai probabil, e ceva destul de comun la fete si femei. Du-te la medicul de familie, sau la un spital, iti face un test de urina si ti-a da tratament.

| untu a răspuns:

Organismul dvs. da un semnal de alarma, sint semnele unei infectii ale tractului urinar sau posibil calculi renali.Va sfatuiesc sa va duceti repede la medicul de familie, sa va consulte si sa va prescrie biletul de trimitere la policlinica, la medicul urolog si apoi sa-ti faci analizele la sange si la urina!
Este posibil sa aveti:
-cancer de vezica urinara;
-purpura Henoch Schonlein;
-hipertensiune arteriala;
-cancer de rinichi;
-calculi renali;
-rinichi polichistic;
-cancer de prostata;
-infectii ale tractului urinar;
-angeita;
-glomerulonefrita;
-sindromul lui Goodpasture;
-schistosomiaza;
-traumatisme;
Vedeti la www.procto.ro/hematurie/
Insanatosire grabnica!

| anonim_4396 explică (pentru untu):

Va multumesc Dle Constantin...m-am cam speriat. O sa merg la medic daca vad ca durerea se mentine si in urmatoarele zile

| BiuL a răspuns (pentru untu):

Avand in vedere ca e FEMEIE, clar are CANCER DE PROSTATA oh go on serios mai cititi si voi inainte sa dati copy paste automat.

| untu a răspuns (pentru anonim_4396):

Du-te urgent la medic, nu astepta ca sa-ti treca durerile, pentru ca daca tot amani, din clipa in clipa se complica treaba cand nici nu te astepti, ai sa cazi lat si ramai inconstienta, apoi intri in coma! Fereasca Dumnezeu sa mai patesti asa ceva!

| untu a răspuns (pentru BiuL):

De unde stiti daca are cancer de prostata, daca nu sint facute intai analizele medicale de sange si de urina si apoi afli rezultatul! Cum poti sa fii sigura de asta?

| BiuL a răspuns (pentru untu):

Stiu sigur ca nu are cancer de prostata pentru ca e FEMEIE! Femeile NU au prostata!
A spus clar in intrebare ca in urma cu 5 zile a avut ultima zi de ciclu, deci persoana care a pus intrebarea e de sex feminin happy de aici rezulta logic ca nu poate suferi de cancer prostata.