| Nicu2602 a întrebat:

Bună seara, doresc si eu o părere din partea dumneavoastră poate a trecut cineva prin asta, de câteva zile urinez des si urina se dizolva (ca cerneala in apa), totodată mi-a apărut si niște gropi pe limba cu un strat puțin albicios, dureri de stomac si rinichi câteodată chiar si in piept dimineața (acum o luna jumătate am făcut analize la sânge si au ieșit toate rezultatele bune)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Urinatul des este legat de cantitatea de apa si lichide pe acre o bei. Din atata lucru nu se intampla nimic, dimpotriva, daca nu puteai urina deloc, atunci era o problema seriosa.
Limba albicioasa este semn ca stomacul sufera, probabil pentru ca nu mananci mancare sanatoasa.
De altfel durerile de stomac spun acelasi lucru. Probabil ai o gastrita acida, sau indigestie, care dau aceste dureri in stomac si piept.
Ti-as recomanda sa tii regim alimentar cateva saptamani, cu mancare simpla si sanatoasa, FARA: alcool, cafea, energizante, sucuri, prajeli, tocaturi, afumaturi, salamuri si fara carnati.
Sanatate maxima!

| Nicu2602 explică (pentru Violleta2022):

Vă mulțumesc foarte mult.
Eu sunt si o fire mai sperioasa. Sănătate multa va doresc

3 răspunsuri:
| flynn01 a răspuns:

Alte simptome mai sunt? O ecografie abdominală ar fi indicată.

| Nicu2602 explică (pentru flynn01):

Nu doar atât, mulțumesc mult