| Bybby14 a întrebat:

ma simt rau, ma doare capu, am un nod in gat, stare de sufocare, ma simt foarte rausad ce pot avea? e din cauza la caldura? Am baut foarte multe lichide, am luat calciu, si am si stare de voma, ameteli. E posibil sa am insolatie? ce pot face? Dau funda. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| catosp a răspuns:

Dap e posibil de la insolatie, bea multe lichide si stai in pat, bea ceai de afine pentru durerile de cap, bea lactate, refac pielea arsa.