| Farcas a întrebat:

Azi am fost pe strand.Nam stat asa mult, si mai mult in apa, dar acum ma simt f naspa.ma doare capu de mor si nu stiu ce sa mai fac.Eu am lipsa de calciu si ar trebui sa iau zilnic de 3 ori.de cand am plecat la mare nu le-am mai luat, adica din data de 2.sa fie asta cauza? ce sa iau pentru durerea asta de cap?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ai facut insolatie fiindca in apa soarele se reflecta si riscul e mai mare ca pe mal. Bea multe lichide, preferabil apa minerala sau zeama de supa un pic mai sarata, stai in pat si iti va trece pana maine.

| yadora a răspuns:

Expunerea ta la soare trebuie sa fie limitata fiindca prin transpiratie pierzi f multi electroliti si daca nici nu te hidratezi ca lumea risti sa pici din picioare; fa un dus caliu si ia doza de calciu la 1/2 de ora dupa. Poti sa iei si niste minerale; bea lichide cat poti de multe, ia un paracetamol si urca fuguta in pat.

| mioara a răspuns:

Calciu cu vitamina de este cea mai buna.

| fzcsm a răspuns:

Poate ai facut insolatie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Un Paracetamol, un ceai de tei și la pătuț cu tine până mâine dimineață.
O insolație se pare a fi.
Sănătate.
Pa, pa.