| AntoniaOrman a întrebat:

Maine imi fac operatie de polipi.As vrea sa stiu: ce este indicat si ce nu este indicat sa fac in ziua in care am operatie? Va rog, raspundeti doar cei care cunoasteti astfel de lucruri.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| bogz a răspuns:

Vaaai e de cacaat rau daca iti face anestezie locala.Nu prea ai voie sa faci nimic dupa operatie, vei scuipa sange.Mi se pare ca inainte nu ai voie sa mananci pentru ca cel mai probabil vei vomita iti spun eu sigur. Daca mai ai intrebari lasa-mi in privat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogz):

Vorbeşti anapoda, nu scupi nici-un sange si nici nu vomiti. Nu ai voie sa mananci nimic inaintea operatiei nu dupa. Daca nu stii nu vorbii prostii.

| bogz a răspuns (pentru anonim_4396):

Da mai si eu ce am zis.Am zis ca nu ai voie sa mananci inainte pentru ca in caz contrar vomiti pe acolo.Am fost operat si eu si imediat ce am ajuns in salon vreo ora am scuipat sange.Nu prea ai cum sa nu faci asta pentru ca acolo pur si simplu e rana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru bogz):

Tu ai scris ca nu ai voie sa mananci nimic dupa operaţie, uita-te mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, bogz spune numai prostii. Nu trebuie sa mănânci nimic în ziua operaţiei. Şi nici să te speli pe dinti dimineata. Eu am fost operat si stiu. Dacă ai întrebari, intreaba-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă, tu nici nu ştii ce scrii bălaughingVai şi amar de tinelaughingTe contrazici singurlaughing