| Andreea.:) a întrebat:

Funda. cei care nu cred sa nu se bage va rog.
ce parere aveti despre vraji?
as vrea sa incerc si eu dar e periculos?
as vrea sa fac ceva de dragoste.:-s
de obicei nu sunt genul.
[va rog nu raspundeti daca nu credeti in astfel de lucruri.multumesc anticipat.]

7 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

Eu cred oarecum, dar nu e prea okay sa umbli cu asa ceva, fiindca mai tarziu am auzit ca se intoarce inapoi tot ceea ce le-ai facut celorlalti, si nu cred ca e prea placut.
Deci mai bine nu te juca, cu chestii de genul. Daca vrei sa te placa o anumita persoana, fa-o sa te placa pe tine, sa vada cum esti tu, nu sa fie automat indragostit de tine, fara motiv, fiindca e aiurea.

| bluepuff a răspuns:

Hey...
Nu stiu daca sa cred in ele sau nu dar nu imi pun sperante in asa ceva. Sincer ar fi pacat sa-i faci cuiva vraji de dragoste. Crezi ca o sa tina toata viata? Roata se intoarce mai... Gandeste-te cum ai putea sa iubesti cu adevarat o persoana cand aceasta este sub influenta unei vraji? Stii, atunci cand ti la cineva si ai vrea ca sentimentul sa fie reciproc nu il aduci prin vraji pentru ca distrugi totul, ii faci rau! 'de ce atata sacrificiu pentru o singura chestie? cand poti gasi pe altcineva care sa tina la tine si fara vraji, iar vraja nu e din iubire, nici nu se stie daca va functiona si ce se va intampla... gandeste-te bine daca asta vrei! pune-te si in locul persoanei careia vrei sa ii faci asta si ia decizia corecta. happy e pacat.

| alessutz11 a răspuns:

Am crezut in ele pana vara trecuta. Am auzit la radio o poveste despre o tipa care vroia sa-si faca un iubit, dar s-a terminat urat de tot. De atunci m-am speriat rau si am renuntat la tentativele personale. Eram ceva de genu' "O__o Holy mother of God!"

| anduta160 a răspuns:

Eu nu cred in eleoh go on

| wastingmytime a răspuns:

Eu am auzit ca vrajitoarele lucreaza cu Satana.acum tu alegi daca mergi la vrajitoare sau te rogi sa ti se indeplineasca dorinta(a 2a metoda e testata.chiar merge).

| clawdya_8655 a răspuns:

Eu sunt la mijloc:cred si nu cred
dar eu iti zic sa nu te duci la o vrajitoare cat de mult ai tine la o persoana
in plus:odata ce te-a prins vrajitoarea la mana, o sa iti ceara din ce in ce mai multi bani
j nu o sa iti faca nimic
acum e treaba ta
am avut o prietena in situatie
si daca o sa ii faci vraji cat crezi ca o sa tina vrajile asupra lui
bineinteles ca o sa iti ceara vrajitoarea din ce in ce mai multi bani
acum decizia ta
sper sa te gandesti ca nu e bine nici pentru tine, nici pentru persoana iubita

| ea_5657 a răspuns:

Sunt cele mai stupide lucruri

nu poti sa crezi in ele!

nas face asa ceva pentru nimic in lume!