| Zongaman a întrebat:

Maine voi merge cu tatal meu la doctor din cauza unei unghii incarnate. Eu de obicei sunt foarte speriat cand aud de doctor sau de spital. As vrea sa stiu de la cineva care a avut unghie incarnata ce se face la doctor, se opereaza? Doare? Foloseste anestezie? Ce ati simtit? Cele mai explicite raspunsuri primes funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IonutRM a răspuns:

Unghia incarnata nu se poate vindeca decat prin operatie, in functie de cat de curajos esti iti va face anestezie locala/generala, nu cred ca necesita generala, si eu am fost operat de asa ceva si m-a durut putin, ii o senzatie foarte ciudata ca si cum ti-ar taia toata unghia jos.

| Raluka_Uka_1995 a răspuns:

Am avut un prieten si o prietena care au avut unghia incarnata.I'a operat, nu am mai putut face educatia sau orice alt sport, le era greu sa se incalce...Insa daca nu este atat de grav poate nu te opereaza.Da a folosit anestezie :3 Sper sa iti fie de ajutor.:**