| joghu22 a întrebat:

Mi-a căzut o cutie cu pahare peste unghie (cu gel) acum câteva zile și a sângerat, m-a durut foarte tare degetul și s-a făcut rana sub unghia cu gel și ma doare foarte tare. As vrea sa scot unghia cu gel dar ma doare foarte tare.
In cât timp credeți ca trece? Nu pot face nimic, nici sa scriu. Plus ca puroiaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Scoate urgent gelul, du-te la tehnicianul care ti-a pus, nu il smulge ca mai rau faci, trebuie dat gelul jos cu freza.
Si dupa dai cu un unguent sau pudra cu antibiotic, o sa iti recomande ceva bun la farmacie.
Trebuia sa faci asta de la inceput daca a sangerat ca poti da in altele avand gel pe o unghie bolnava cu puroi.
Am si eu constructie gel, marimea 4, 5 pe sablon laughing dar sunt f atenta.