| roxanaghiuzan a întrebat:

Buna tpu.Deci ieri am facut bulion si am dat rosii la masina de tocat carne si nu am fost atenta si mi-am prins degetul mai exact mijlociul si m-a durut foarte tare si sa invinetit sub unghie e albastra si ma intreb va ramane asa pentru totdeauna sau cand va creste unghia va trece si albastreala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pikaღ a răspuns:

Va trece dar mai greu depinde cat de grav lovita este unghia.baftya,funda plz happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trece albastreala pina la urma. Dar, doare. Pune comprese cu spirt medicinal (sper ca nu ai si rana)

| BANN3R a răspuns:

Posibil sa iti cada unghia. Nu e nimic grav, o sa creasca la loc.

| roxanaghiuzan explică (pentru BANN3R):

Nu cred ca imi va cadea pentru ca nu e albastra toata ci numai un sfert celelalte sferturi nici nu ma dor.

| BANN3R a răspuns (pentru roxanaghiuzan):

A, atunci in timp ce creste unghia o sa se duca si albastreala aia

| papusika34 a răspuns:

Pai, s-a inflamat, dar o sa treaca...mai greu, dar trece! O sa treaca durerea apoi, o sa mai ramana albastreala ceva timp nu stiu exact cat dar o sa treaca!winking. Funda? puppy dog eyes