| Claudia45 a întrebat:

Buna TPU.
Mi-a ieșit măseaua de minte.
Dar mai este ft puțin de ieșit.
Și ma doare îngrozitor de tare de câteva zile.
Nu funcționează nici o pastila nimic.
Și ma doare tare.
Aveți idee ce as putea sa fac? :/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Cred că trebuie să te prezinți la spital.

| morfeo a răspuns:

Daca durerea persisita inseamna ca trebuie scoasa neaparat pentru ca iti impinge dintii.

| Dana1999 a răspuns:

Ai putea sa te dai cu lidocaina spray de la farmacie. Este un anestezic local

| stancuprint a răspuns:

Bună Cameliavd, sfatul meu este să te adresezi unui doctor stomatolog, dacă vei găsi unul pe TPU ar fi minunat, în caz contrar caută un cabinet stomatologic. Chiar dacă nu sunt deschise În această perioadă au un număr de telefon de contact, unde sigur va răspunde cineva. Succes!