| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna TPU, mi-a venit menstruatia,adica nu cred ca este altceva, curge mult sange, sange, nu e roz, maro sau de alta culoare si ma dor ovarele foarte tare. Insa sunt doar 26 de zile intre mens de luna trecuta si mens aceasta.Ar trebui sa-mi fac griji sau este normal fiindca am ciclu neregulat?
Probabilitatea de a fi insarcinata se poate exclude presupun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MorcovMajestic a răspuns:

26 de zile nu e ceva anormal, e normal sa intarzie cu cateva zile, nu e nimic batut in cuie
Ai hormoni, alimentatia si stresul
Toate influenteaza si ziua in care vine, si abundenta
Maro e sange vechi care apare de obicei la inceputul sau la sfarsitul menstruatiei
Cand ai o zi abundenta e normal sa fie rosu aprins sau inchis si mai lichid
Chiar si roz
Culoarea e ingrijoratoare doar daca da spre gri
Nu ai de ce sa iti faci griji