| Bbbbbbbbbgfddd a întrebat:

Buna TPU mi-am frecat cam dur azi penisul si mi s-a inrosit rau ata de la penis si ma doare rau si penisul s-a inrosit si am niste bubite mici si rosii, am crezut ca s-a rupt ata dar e încă acolo, ce pot sa fac sa scap de usturime si roseata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Satango a răspuns:

Bună!
Probabil nu măsturbarea este motivul pentru care s-a ajuns la acest lucru. Ideea că s-a întâmplat imediat după te face să crezi acest lucru. Oricum, dacă măsturbarea este cauza sau nu îți recomand să folosești ''Betadine unguent'' pentru a înlătura roșeața, a calma zona. Ai grijă la igiena mâinilor în timpul măsturbării, probabil nu aveai mâinile curate, iritația fiind provocată de bacterii, ciuperci sau viruși.