| chyccorita a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep sad off tatal meu acum 4 luni a facut o operatie la spate la o alunita si cand i-a venit rezultatul i-a iesit ca are un malomn malign de gradul 3 (cancer de piele),acum o luna si ceva sa-a dus la Bucuresti ca cei dinorasul nostru nu au vrut sa-i dea tratament fara decizia celor de acolo,L-au injectat cu ganglioni santinela si acestia s-au localizat la subrat a fost operat inca o data la spate si apoi la subrat unde a scos ganglionul respectiv,alaltaieri i-a venit rezultatul analizei si i-a iesit ca are metastaze, am simntit ca pica cerul pe mine el are 45 de ani este tanar... Vreau sa stiu ce cazuri cunoasteti, ce imi puteti spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.ziare.com/articole/cancer+metastaze+tratament
http://www.calivitavelcu.ro/tratament-naturist-cancer-piele.html
Nu stiu daca iti sunt de folos, dar nu strica sa le citesti daca doresti.
Este dureros dar asta ne rezerva soarta. bucurii/durere/necaz.
Capul sus si mult credinta.
O zi frumoasa sa ai si multa sanatate tatalui:)

| djphilosoph a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/metastaze-ganglionare

http://covidiu.wordpress.com/......metastaza/
Aici ai doua linkuri pe care sa te uiti.
Imi pare rau pentru ce i s-a intamplat tatalui tau... :-(