| OdetteSs0000 a întrebat:

o sa va pun 2 intrebari prima: ieri am alunecat si am cazut in fund si m-am sprijinit pe mana dupa ce m-am sculat m-a durut mana foarte tare dupa cateva minute ma mai durut dar incet iar astazi iarma doare fara sa o misc si fundul ma duare un pic dar mana ma doare la inchieietura se poate sa o am scrantita? a doua: cateodata parca zici ca am viermisori in vagin ce sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Yssy12 a răspuns:

Prima intrebare:pentru siguranta du-te la doctor si spune-i sa iti faca o radiografie.A doua intrebare:daca noaptea te mananca dureros, sa zic asa, inseamna ca ai oxiori, trebuie sa te duci la medic!
PS:Am avut si eu oxiori, abia acu am scapat de ei.2-3 saptamani a durat.
Pa paaa!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu câți ani ai?
Mergi la medicul de familie să te vadă.
Poate ai viermișori intestinali și pot ajunge în vagin după defectre dacă nu te speli cu apă caldă și săpun, și asta trebuie să-i precizezi medicului, ai nevoie analiză și tratament specific.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am cazut mai demult ca tine eram la o inaltime de vreo 2 m, eu atunci am avut osul de la incheietura fisurat (crapat), PS poti sa ridici mana in sus la maxim? S-a umflat? mai bine mergi la urgente sa iti faca o radiografie

| LivingLouder a răspuns:

La prima intrebare: ar trebui sa te consulti cu mama/ tatalu tau, iar daca ei considera ca trebuie sa mergi la doctor, e mai bine sa ii asculti.

| trusk a răspuns:

De vagin nu stiu, dar du-te la doctor. Se poate sa ai o lucsatie, sau mai rau, sa ai o crapatura in os.

| OdetteSs0000 explică:

Cred ca afost doar socul cazaturii caci nu ma mai doare tare a inceput sa treaca