| whoocares a întrebat:

pe data de 6 mai am fost la un control ginecologic, in urma caruia medicul mi-a recomandat pastilele anticonceptionale Yasmine. Am luat cele 21 de pilule, la aceeasi ora in fiecare zi. Acum am terminat primul blister si sunt in perioada de pauza. Intrebarea e urmatoarea: In aceste 7 zile de pauza pot avea loc contacte sexuale neprotejate? Exista vreun risc? Vreau doar raspunsuri sigure, de la persoane care stiu despre ce este vorba. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pinkypuffy a răspuns:

Buna! nu mai lua anticonceptionale ca o sa iei, o sa iei si cand o sa vrei sa faci copii nu o sa poti
EU NU TE OBLIG SA NU IEI AM ZIS PT SANATATEA TA

| whoocares explică (pentru pinkypuffy):

Nu asta era intrebarea. ai grija de sanatatea ta.

| pinkypuffy a răspuns:

Dc te bagi u? eu doar am zis
acum nu mai pot sa zic ca sari u de*** in sus

| pinkypuffy a răspuns:

Scuze am vrut sa scriu la altcineva sorry