| PandaGirl13000 a întrebat:

Pisica mea nu mai este la fel de activa precum era.Nu mai mananca,nu se mai joaca, doarme mult iar nasul i-a devenit galben si uscat.Cum nu avem veterinar in oras nu stiu ce sa fac. sad Ce as putea face? Tot caut pe internet si nu gasesc nimic bine sad. Ma ajutati va rog? Cat mai repede daca se poate ca sa stiu ce sa fac sa nu moara crying Va rog ajutati-ma! sad
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca are nasul galben s-ar putea sa aiba probleme cu ficatul, daca e uscat probabil are febra. Nu ai ce face decat sa o duci la medic veterinar. Si in sate exista...

| neutrino a răspuns:

Iata ca eu nu cred ca exista oras fara medic veteriner.

| PandaGirl13000 explică (pentru neutrino):

Exista numai la vaci, porci si animale mai mari -.-

| gelu1970 a răspuns:

Fa tot posibilul si mergi la un veterinar priceput. daca vei astepta sa se schimbe poti avea un dizgust mare. poate e ceva trecator dar eu unul as merge urgent la veterinar. a preveni e mult mai bine.

| mimi a răspuns:

Poate avea caliciviroza iar daca nu ai veterinar in oras il poti suna sa vina

| jupinu2011 a răspuns:

Ori e gravida ori bolnava una din astea

| PandaGirl13000 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsurile primite, dar pisica mea s-a facut foarte bine si este ca inainte ^^. Mama i-a dat ceva medicamente fara ajutorul veterinarului. Multumesc inca odata, sunteti cei mai tari! puppy dog eyes :3

| lory966 a răspuns:

Pai si motanul meu a patit la fel, si veterinarul a spus sa il las o zi, doua, in pace, poate isi revine... apoi cand i-am dat sa manance, a mancat, era activ... Sper ca am fost de folos! happy