| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! pls help. pe data de 18 iulie, eram in serbia intr-o tabara. chiar atunci am vazut pe chiloti o pata maronie. ( mie nu mi-a venit inca ciclul si am 12 ani fac 13 in februarie). M-am gandit ca poate asta e. pata nu pot spune ca era mare. nu, era mica. mi-a aparut in decursul a o zis jumatate. apoi mi-a disparut si pana acum nu mi-a mai aparut. o fata mi-a zis ca poate fi vorba despre o dereglare hormonala iar eu chiar nu stiu ce sa cred. pls helllp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Şi la mine a apărut mai întâi o pată maronie o dată pe lună, iar peste 3 luni mi-a venit ciclul. Pata aia era de fapt un fel de secreţie vaginală.
Nu cred că e vorba de nicio dereglare hormonală.
Sănătate!

Răspuns utilizator avertizat
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Asa a fost si la mine, si apoi mi-a venit cilcul menstrualbig grin
Deci pregateste-te!

| butterflyyy a răspuns:

Spune-i lu maicata nu e bine sa intrebi pe altii

| Zole a răspuns:

Poate era o basina cu stropi laughing

| Mike23 a răspuns:

Eu cred ca te caci pe tine cu stropi... :->, de aia e maro, mie nu mi s-a intamplat, dar am auzit ca se mai intamplawinking

| BabyDoll09 a răspuns:

Pai eu cred ca va trebui sa te pregatesti ca o sa iti vina ciclul cat de curand daca inca nu ti'a venit! happy