| anonim_4396 a întrebat:

pls help. pe data de 18 iulie, eram in serbia intr-o tabara. chiar atunci am vazut pe chiloti o pata maronie. ( mie nu mi-a venit inca ciclul si am 12 ani fac 13 in februarie). M-am gandit ca poate asta e. pata nu pot spune ca era mare. nu, era mica. mi-a aparut in decursul a o zis jumatate. apoi mi-a disparut si pana acum nu mi-a mai aparut. o fata mi-a zis ca poate fi vorba despre o dereglare hormonala iar eu chiar nu stiu ce sa cred. pls helllp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu poti vorbi de o dereglare hormonala. Asa incepe ciclul, mai intai o pata la 2 luni, apoi un ciclu scurt de o zi si apoi totul intra in normal o data pe luna. nu te grabi cu chestii de dereglari sau alte prosti, totul vine de la sine cand organismul tau este pregatit.

| Ralucutza a răspuns:

E posibil sa-ti vina menstruatia happy. stai linistita.nu cred ca e ceva de rau.

| isauranick a răspuns:

Salut! si eu aveam 13 ani cand mi-a venit si am patit exact la fel ca tine mi-a aparut o pata maronie si peste 2 luni mi-a venit ciclul este o dereglare hormonalahappy

| curlyhair a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si miehappy
s-ar putea sa-ti vina ciclul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar azi am vazut o alta pata minuscula