| Odin666 a întrebat:

Am 84 de kg si doresc sa slabesc cam pana pe la 74kg cat mai repede.
Imi puteti da un link sau sa imi scrieti voi un meniu pentru alimentatie zilnica care m-ar putea ajuta sa slabesc?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mananca cu mai putina paine si cartofi. Fara carne grasa si carnea de pasare fara pielita. Nu bea sucuri si bauturi carbogazoase. Ciocolata= 1 tableta pe luna. Alte dulciuri mai rar. Nu manca fructe dupa-amiaza. Manaca multe legume si lactate fara grasimi. Fara sare si cu apa multa. Sportul este printre ingrediente. Zilnic macar o ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Consulta un medic nutritionist!

| Pachenko18 a răspuns:

Am slabit 14 kilgrame in 17 zile facand asta : mancam dimineata 1, 2 felii de paine prajita cu..pate de exemplu,sau chiar unt si dulceata :),dupa amiaza mananci o ciorbita buna, sau chiar o friptura dar nu in exces, si cu cat mai putina paine, daca se poate chiar deloc, si..intradevar dupa ora 18, ar trebui sa consumi doar apa :). primele 2, 3 zile e mai greu k iti vine sa tot mergi la frigider sa rontzai ceva.dar daca te abtii...si faci si cel putin 15-30 de minute de alergare seara..ar trebui sa dea rezultate :) la mine a mers, si in plus faceam si exercitiul acesta dupa ce alergam : http://www.youtube.com/watch?v=Qy4veWr0Cq8. la mine a functionat, sincer :) sper sa te ajute si pe tine :) o seara faina.

| Adrianetc a răspuns (pentru Pachenko18):

Vorbesti serios? 14 kg? 14? in doar atat de puti timp? wow. ori i esti speciala. ori e ceva dubiosthinking

| Pachenko18 a răspuns (pentru Adrianetc):

Nu e nimic dubios te asigur! Depinde de organismui fiecaruia banuiesc..Eu chiar asta am facut happy de la 89 de kilograme am ajuns la 75 happy eu faceam alergare 30 de min neintrerupt seara happy. si pe urma exercitiul ..si cu mancarea. exact cum ti-am scris mai mult..primele zile sunt mai grele..Numai bine! eu nu cersesc funde aici laughing) ti-am povestit doar experienta mea.

| Adrianetc a răspuns (pentru Pachenko18):

Pai atunci iti multumesc pentru marturisire, te respect pentru asta si tine-o tot asa big grin

| robert3131313131 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu mananci dupa ora 18:00 si incearca sa mananci putin si des. Funda? Eu zic ca functioneaza