| ianis1984 a întrebat:

S a mai confruntat cineva cu hipersalivatie? am 1 luna de zile de cand ma supara.mi se umple gura cu saliva si sunt nevoit sa o scuip.analize sange sunt bune.La ORL a zis ceva de o alergie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Chiar acum ma confrunt cu asta. Sunt doua explicatii: una pshica uns fizica. Poate te-ai inecat si acum corpul tau produce multa saliva sa inghiti mai bine, sau ai o problema cu glandele salivare sau cred tiroida.

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Ai de mult timp hipersalivatia asta?

| Mirel4412 a răspuns (pentru ianis1984):

De o luna

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Si daca faci o evaluare privind prima saptamana, acum e mai putin sau la fel? ma panichiaza mult chestia asta.e discomfort maxim.

| Mirel4412 a răspuns (pentru ianis1984):

Daca nu ai ceva psihic o sa ti treaca. La mine a fost prima sapt rau dupa incet incet putin acum iar rau. La mine e de creier.

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Cum adica de la creier? ai ceva boala la creier?

| Mirel4412 a răspuns (pentru ianis1984):

In loc de psihic am spus creier

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

La multi ani in noul an..Cum mai e salivatia la tine? La mine simt o oarecare ameliorare, dar tot nu ok.tu ce parere ai? oare vom scapa de chestia asta? ai mai auzit cazuri de gen? eu pe cine am intrebat, cica nu a auzit asa ceva.

| Mirel4412 a răspuns (pentru ianis1984):

Mie incet incet imi trece. Cum am zis, la mine e totul psihic. Tu ar trebui sa te duci la un control de glande, sa vezi daca e o problema fizica la tine. Cazuri sunt foarte multe, dar cum am zis, du te la un control la medic ca poate o sa scapi, roaga te sa nu fie ceva de psihic happy

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Salut.Cred ca e pe fond psihic.acum vre o 2 zile in urma a fost mai ok.chiar incepeam sa ma bucur, dar azi iar a inceput.nici nu mai stiu cum sa solutionez.la tine cum e?

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Buna.Ti a trecut salivatia? mie nu. zile si zile.e pe fond psihic.nu cred ca imi mai trece.

| Mirel4412 a răspuns (pentru ianis1984):

Nu mi-a trecut doar ca nu mai e asa rau, doar nu ma ma gandesc si incerc sa fac altceva in timpul ala. Eu mi am acceptat problema si acum trebuie sa invat sa traiesc cu ea

| ianis1984 explică (pentru Mirel4412):

Mda.dapai trebuie sa ma invat si eu cu asta. Poate va trece.