| BitzaYlg a întrebat:

De vreo 2 zile mi se umple gura mereu de saliva..scuip saliva si in 10 secunde mi se umple gura la loc de saliva si tot asa.Cum pot scapa de problema asta?(daca se poate fara sa merg la doctor) !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi o afecțiune internă, TREBUIE să mergi cel puțin până la medicul de familie.
Pa, pa.

| BitzaYlg explică (pentru Legiuitoarea):

Se pare ca am o rana la masea si cand stau cu mana in falca la masea nu mai curge saliva...Multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa consulti un medic.
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/exces-de-saliva
Te pup!

| geopopiku a răspuns:

Si eu am avut o problema asemanatoare.dar eu scuipam stii tu asa ca smecheru si am inceput sa nu ma mai pot abtine din scuipat, mi se umplea gura de saliva si trebuia neaparat sa scuip, pana la urma am reusit sa ma las de acest obicei.

| BitzaYlg explică (pentru geopopiku):

Esti cu, capu rau de tot SMECHERE eu am o problema de sanatate nu scuip ca vreau..nu mai vorbi daca nu sti sa citesti

| ianis1984 a răspuns:

Buna.spune mi te rog frumos.ai postat de mult tare problema cu saliva.eu ma confrunt acum cu chestia asta.tu cum ai scapat si cat te a tinut?