| anonim_4396 a întrebat:

Sambata eram cu prietenul meu si faceam dragoste si credeam ca e un cos si am vrut sa il rup am dat putin cu unghia si dupa am tras putin si am vazut ca nu se rupe si m-am uitat si am vazut ca e o alunita si am lasat-o in pace dar a curs doar foarte putin sange si acum mi-a spus ca il doare. Ce se poate intampla? Eu i-am zis sa mearga la doctor dar nu vrea. Imi puteti spune ce se poate intampla?
Va rog sa imi raspundeti cate se poate de repede si fara misto. Este o urgenta.
Scuze pentru categorie.
Multumesc.
Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca aluniței nu ii va apărea mici pete albe pe lângă ea sau sa se umfle, mărească sa curgă în continuare sânge nu are ce sa se întâmple.

Insa, mai sunt unele cazuri, daca acesta a avut in familie cancer de piele, pot fi unele alunițe cancerigene.
Dar nu e neapărat.

Doar in cazul in care se agravează ar fi indicat sa meargă la un dermatolog.

6 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu cred ca o sa aiba problema, dar daca obesrva ceva schimbari inspre rau ar trebui sa mearga la medic

| Emilian65 a răspuns:

Sa mearga de urgenta la medicul de familie, acesta ii va recomanda un medic specialist in asa ceva si va rezolva problema de care sufera.

| minrest a răspuns:

Parerea mea este ca, fiind o alunita pe care o are demult, care nu i-a facut probleme, nu se poate intampla nimic rau. Buna ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiul78 a răspuns:

In alunite se gasesc cromozomi care nu respecta regulile normale (impuse de corp). Zii sa meraga la doctor. Poate sa nu aiba nimic, dar poate si sa ii provoace un cancer de piele.

| vanessa12345 a răspuns:

Se poate infecta si poate face cancer. mama e medic si mereu imi zice sa am grija la alunite :p