| Ancuta59 a întrebat:

(scuzati categoria)Azi dimineata ma.m trezit cu o unflatura la piciorul drept cu capat alb. Dar unflatura asta e foarte tare si ma doare cand merg. Nu stiu ce am patit poate e o piscatura.Voi ce ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Poate fi de la o intepatura de insecta, dar si altceva. Ce dimensiuni are? Capatul alb e pe fond rosu? Poate faci un furuncul... Sau poate e o consecinta a unei alte infectii.

| Ancuta59 explică (pentru Empathizer):

Pai unflatura e destul de extinsa si e foarte tare. Are culoare rosie.

| Empathizer a răspuns (pentru Ancuta59):

Atunci probabil ca e un furuncul. O sa se inmoaie in cateva zile si se va sparge.