| xLegio a întrebat:

Am o unflatura la testiculul drept dar nu ma doare nici nu o simt.Ce poate fi? La doctor mi-e frica sa merg sad Va rog dati-mi si mie niste raspunsuri sau un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut. In perioada pubertatii, creste mai intai un testicol apoi celalalt.
Daca esti inca la pubertate (perioada crestereii), eu zic ca e posibil sa iti creasca testicolele.
Nu ne-ai zis ce varsta ai, dar eu cred ca cel mai probabil asta este.

| xLegio explică (pentru SaveTheNature):

Am 18 ani mi-e si rusine sa zic ca mi-e frica sa merg la medic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate sa fie un Hidrocel sau un chist de cordon spermatic.
Trebuie mers la medicul urolog, nu e asa grav, dar mergi la medic.
Te pup!

| gosh0108 a răspuns:

Pai, daca nu o simti de unde stii ca o ai? daca este cu adevarat umflat este posibila prezenta varicocelului, sau pur si simplu este capul epididimului, ceva normal.

| xLegio explică (pentru gosh0108):

Am uitat sa mentionez ca chiar in capatul testiculului este unflatura