| Racz_Lorand_2000 a întrebat:

Bună TPU, scuzați-ma dacă nu ma exprim corect dar sunt în situație de criza și îngrijorat, am 14 și sunt elev, am o sora de 4 ani care acum 2 zile a fost la tara, unde sunt mulți caini, pisici și alte animale, dar ea are și suzeta pe care o folosește foarte des, ieri i-au aparat niste pete pe interiorul buzelor pete roșii, ca și cum sângele nu e în mișcare și iritatatii pe bărbie, dureri însă nu are, din căutările mele pe net, am găsit ca e cancer bucal, va rog frumos sa ziceți dacă este sau nu și dacă da dacă se poate trata, sunt în criza... Nu mai rezist...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Probabil e o infectie, s-o fi cazut suzeta pe jos si apoi a bagat-o in gura. Nu e cancer

| mentholinks a răspuns:

Cancerul nu apare asa peste noapte, deci clar nu e. Probabil nu e nimic foarte grav dar ținând cont de vârsta ei mergi măcar la o farmacie dacă nu poți la medicul de familie și întreabă acolo.