| roxyroy a întrebat:

sora mea nu mai are scurgeri vaginale de aproximativ 1 săptămână.Imi poate spune cineva care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa lase secretiile in pace, ca sunt perfect normale.
Sa nu-si mai creeze stres acolo unde nu exista.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretiile vaginale sunt mai abundenete si mai putin abundente in diverse perioade ale lunii.
In perioada ovulatiei sunt foarte abundente si le putem simti, fiindca murdaresc chilotul, in celelelate perioade nefertile sunt foarte slab cantitative si trec neobservate.
Totul este normal si asa cum trebuie sa fie, pentru atata lucru nu trebuie sa va panicati.

| roxyroy explică (pentru Violleta2022):

Dar ei nu îi vine deloc adica este foarte uscată zicea ea.Se poate vorbi in situatia asta si de o sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru roxyroy):

Ma indoiesc ca este uscata, fiindca vaginul este intotdeauna umed, numai ca nu curge nimic.

Sarcina este un alt subiect, care tine de sexul neprotejat in perioada fertila.

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala, pentru a afla daca este gravida.

| roxyroy explică (pentru Violleta2022):

Problema este ca ea e in Londra si sunt cazuri de virus la spital si incearca sa afle asa ce se intampla cu secretiile ca nu a avut asa ceva până acuma.Eu la una dintre sarcini am pățit ceva de genul dar dupa ce am rămas însărcinată la 2 saptamani aproximativ

| roxyroy explică (pentru Violleta2022):

Ea asa zice ca este uscată.Nu stiu ce sa zic si eu cred ca nu ar fi posibil fiindca atunci ar fi ceva in neregula eu am pățit dupa cum am zis dar nu eram uscată complet cum a zis ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru roxyroy):

Si daca-i uscat vaginul, ce? O doare, o mananca, o ustura?
De ce si-ar creea cineva stres, doar fiindca i se pare ca are vaginul uscat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru roxyroy):

Sa lase secretiile in pace, ca sunt perfect normale.
Sa nu-si mai creeze stres acolo unde nu exista.