| ChristinneVonD a întrebat:

sper sa nu sune scarbos, dar de la un timp mi-au aparut vergeturi dinalea rosiatice pe fund. Stiti cum sa scap de ele? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ania_3910 a răspuns:

Solutiile cele mai la indemana sunt cremele si lotiunile impotriva vergeturilor. Lotiunile care contin alfahidroxiacizi sunt recomandate datorita efectului abraziv: inlatura celule de la suprafata pentru a face loc altora noi, sanatoase. Nu te lasa descurajata daca nu vezi rezultate imediate! Ca sa aiba efect, trebuie sa le folosesti constant o perioada indelungata. Cremele cu vitamina A, C si E ajuta la prevenirea vergeturilor. Si, cum sa previi e mai usor decat sa tratezi, incearca sa folosesti zilnic lotiuni cu vitamine. Atentie! Perioada sarcinii e momentul critic! Alte variante de indepartare a vergeturilor, mai rapide, dar si mai costisitoare, sunt operatiile estetice, sau tratamentele cu laser

5 răspunsuri:
| gabriella85 a răspuns:

Nu mai trec...cu tipul vor deveni sidefii, nu vor mai iesi in evidenta asa rau.

| Reiatsunami a răspuns:

Vin eu si le plesnesc pentru insolenta.

| VivianKorea a răspuns:

Ohh naspa cu creme antivergeturi si galbenele funda? Ps vergeturile nu-ti mai trec, cremele amelioreaza, FUNDA?

| BeTheBestAndFu*kTheRest a răspuns:

Am avut si eu. pentru ca nu am iesit din casa 2 luni am stat numai in pat la pclaughing. din cauza asta poate fi.cum am iesit 2-3 zile au disparutbatting eyelashes incearca sa faci miscare

| Raluca963 a răspuns:

Si mie la fel!