| Diana254 a întrebat:

Stie cineva sa-mi spuna de ce am dureri de burta ca acelea de la menstruatie? Mentionez ca nu mi-a venit, insa urmeaza peste 7 zile. Acel disconfort nu il simt in permanenta.Dau fundita! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OddKidd a răspuns:

Tot la ginecolog ar trebui sa mergi sa nu se agraveze. Si eu am patit si acasa nu ai cum sa te tratezi. Trebuie sa iti prescrie un medic de specialitate medicamentele. In vreo 2-3 zile scapi de infectie tongue

3 răspunsuri:
| Ioana803 a răspuns:

Pai daca menstruatia urmeaza sa it vina peste 7 zile, aceste dureri pot fi cauzate si datorita ca menstruatia are sa apara.

Ia o pastila pentru dureri si totul va fi bine.
Insa, daca aceste dureri persista si dupa menstruatie si lunile viitoare, nu strica sa merg la un consult ginecologic.

Spre exemplu, micile dureri de burta care imi prevestesc mie venirea menstruatiei, le am cam cu 10 zile inainte.

| OddKidd a răspuns:

Daca ai de mai mult timp durerile astea, iti recomand sa mergi la ginecolog. Sa nu fie ceva mai grav si sa se agraveze cu timpul, daca tot astepti.

| Diana254 explică (pentru OddKidd):

Sunt de 2 -3 zile.m-am gandit ca este o raceala, in ultimul timp am cam stat cu picioarele pe gresie sad