| cat18 a întrebat:

Cine stie niste ceaiuri bune pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Ceaiul verde si ceaiul antiadipos. Pe langa ca ajuta la slabire, regleaza si metabolimul ceea ce e foarte important intr-o dieta pentru ca acesta v-a functiona mai repede si, deci, vei slabi mai repede.

| Ropidox a răspuns:

Iti recomand Ceaiul verde cu gingseng este foarte bun, il foloseste mama meabig grin...

| Flores_9770 a răspuns:

Buna!
Beneficiile ceaiului verde asupra sanatatii

reduce nivelul colesterolului din sange, precum si numarul trigliceridelor;
creste nivelul colesterolului "bun" (HDL);
intareste sistemul imunitar;
stimuleaza scaderea in greutate;
contine agenti anticancerigeni, intalniti si in ceaiul negru;
are actiune antioxidanta;
este de 50 de ori mai puternic decat vitamina C si E.
Intr-adevar, ajuta la slabit, dar nu face minuni.De altfel, niciun ceai nu face minuni.Iti recomand sa adopti o dieta echilibrata, bazeaza-te pe fructe si legume, bea multa apa si evita dulciurile si mancatul dupa ora 6.
Ai grija de tine!kiss

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Ceai verde cu lamaie fara zahar
sau poti sa incerci ceaiuri din alea de slabit chinezesti, da stai toata ziua in baie.

daca vrei sa slabesti dimineata pe stomacul gol fa jogging vreo 20 -30 minute

manaca multe fructe si legume si elimina cantitatile mari de zahar

fara ciocolata snaksuri etc

| ioana_8925 a răspuns:

Ceaiul de soc -cel mai bun de preferat dupa ora 5 sa il bei cam 1 l pe zi si sa nu folosesti ceaiurile la pliculet indiferent de care este, cele in pungi mari sunt cele mai bune iti spun ca e incercat de mine doar ca eu beau dimineata de urzica vie cam 1 cana max 2 si seara de soc cam 4 cani maxim slabesti garantat daca bei ceaiurile dar sa nu mai mananci dupa ora 18 30 decat maxim 2 fructe ori un iaurt indiferent de care si paine sa papi doar dimineata 2 felii si la amiaza 2 maxim si sa reduci din ceea ce mananci un sfert deci daca mancai dimineata 2 oua ceva sunca rosie etc. scoti ceva din alimentatie la amiaza o ciorba un pic de paine si atata - daca repecti asta o sa slabesti cu siguranta - eu am slabit deci nu vorbesc prostii- nu trebuie sa urmezi nicio dieta drastica doar sa mananci exact ceea ce mancai si pana acum doar in cantitati mai mici cu un sfert! iti doresc mult bafta si la cat mai multe kg cu minus

| ioana_8925 a răspuns:

Aa si sa nu uit... fara zahar!