| ioanaioa111 a întrebat:

Stiti cumva o metoda prin care pot scapa de matreata? Am incercat multe dar am un par des si nu se duce. Multumesc anticipat sad!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Incearca produse dermatocosmetice anti-matreata, de exemplu Pharmaceris, Ducray, s.a.
http://www.i-medic.ro/blog/despre-boli-cum-scapam-de-matreata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand uleiul de masline, e foarte bun.
Daca nu, uite si alte remedii naturiste:
http://www.imedic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-matreata
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

(Apa de gura+ ulei pentru bebelusi) in cantitati egale, se maseaza scalpul
Am vazut aseara la DR.OZ. Eu vreau sa-ncerc.

| LadyMelian a răspuns:

Tratamentul si samponul de la Gerovital, il gasesti in farmacie. Evita mastile pe baza de uleiuri deoarece iti ingrasa parul si scalpul, ceea ce va duce inevitabil la matreata. Evita pentru o vreme sampoanele cu multe chimicale, de exemplu sampoanele cu miros de fructe, cele de la schwarzkopf si cele de la Syoss.
Daca nu scapi de matreata nici cu tratamentul Gerovital atunci cumpara de la farmacie / plafar un sapun cu sulf.
Ca tratament naturist iti recomand sa pui in apa cu care te clatesti pe cap un paharel mic de otet de mere si sucul de la o lamaie.

| lol1234 a răspuns:

Buna.Si eu am aceeasi problema, am incercat fel de fel de sampoane. niciunul nu s-a dovedit a fi bun. Nici eu nu stiu cum sa scap.

| Only4Answers a răspuns (pentru lol1234):

Keto-Tis cred ca te v-a ajuta te asigur (costa putin pana in 10 lei pe mine m-a costat 6.50 lei)

| Only4Answers a răspuns:

Incearca KETO-TIS cauta neaparat costa vreo 6.50 in GALATI la farmacii ( pe mine m-a ajutat foarte mult, cauta si nu o sa regreti)