| HallyKity a întrebat:

Mami are tot timpul tensiunea forte mare18.10 uneorii si mai mare.
dar nu se simte rau i s-a obisnuit corpul cu ea. I se pote intampla ceva.
ce sfaturi imi dati, ce ar trebui sa faca ce medicamente mai bune si cat de cat ieftine stiti pentru problema iei.
FUNDITA pentru un raspuns folositor.

2 răspunsuri:
| showtime1 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa retina regim fara sare si sa se duca la medic. Numai el ii poate spune ce fel de tratament ar trebui sa tina.
Nu trebuie sa se enrveze sau sa faca mult efort. Daca i se umfla unele parti ale corpului(extremitatile cel mai des) este cel mai indicat sa mergeti impreuna la un doctor.

| Loredana_4143 a răspuns:

Poi daca are tensiunea asta bunica ea "Enalapril". Dar de ce nu se duce la doctor sa inerube