| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU stiti vreo pastila sau ceva care contine hormoni de crestere? Trebuie sa cresc in inaltime si am nevoie de ceva. deja practic sporturi precum innotul dar imi trebuie o pastila sau o vitamina. dati-mi sugestii ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna,dupa o anumita varsta organismul isi termina treaba din pacate, asa ca nici un medicament, vitamina, sport numai te ajuta decat operatia de cartilaje, apropo ce varsta ai si ce ambalaj genetic ai

| PanzerOne a răspuns (pentru RAY):

Salut am 17 ani. si ambalaj genetic? mama are 1, 55 si tata are 1, 70 asa. eu am 1.60 mai pot sa cresc?

| D4lid4 a răspuns:

Nu ti-as recomanda asemenea pastile pentru ca risti sa iti strici echilibrul hormonal si pe urma ai alte probleme. Dar ceea ce poti face sunt niste exercitii fizice pentru intinderea coloanei. Chiar sesiunile de stretching te-ar ajuta mult, pentru ca te intind foarte tare.

| AlinaGoncerenco a răspuns:

Cauza unei probleme de crestere depinde de tipul anomaliei de crestere in cauza. Unele probleme de crestere sunt genetice, pe cand altele pot fi cauzate de disfunctionalitati hormonale sau probleme legate de absorbtia de hrana. Dar pentru un a primi un rezultat mai bun cred ca ar fi mai bine sa te consulti la un medic.