| xgd a întrebat:

Buna,TPU. Stiu, am mai pus aceeasi intrebare de vreo trei ori, CUM FAC SANII SA CREASCA? Am treisprezece ani,iar menstruatie am de l zece ani,insa tot plata sunt. Am luat tinctura de marar,tinctura de lemn dulce,iar intr-o vreme am inlocuit apa cu ceai de lemn dulce, era sa fac diabet.Nimic nu a functionat,m-au durut sanii o perioada, apoi mi s-a parut ca s-au facut chiar mai mici.Va rog, nu spuneti "pune mana pe carte", sunt cea mai buna din oras la nivel de clasa a saptea. Vreau sa imi maresc sanii pentru ca iubesc un baiat...cum ati auzit, nu il plac, il iubesc.Intr-o vreme mi-a dat si el nenumarate semne ca ma place, dar am in clasa o colega cu sani ENORMI care mereu cand o fata din clasa e indragostita, ea isi baga coada.La fata e urata cu draci,dar face ce face,se invarte de doua ori pe langa el si e al ei baiatul. Si asta se intampla cu toti baietii, doar pentru sanii ei...Ziceti-mi va rog daca stiti ceva pastile eficiente,am banii mei separati de cei ai parintilor si nu ma intereseaza nici pretul produsului, nici parerea lor. Simt sa mi se rupe inima cand ma gandesc cat de insistent se uita odinioara in ochii mei, iar acum fuge dupa aia sa-i atinga sanii. Funda kiss.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cxxcvcz a răspuns:

Am auzit de Breast+, unii spun ca daca mananci seminte de chimen iti cresc sanii, altii ca daca ii masezi. Dar mai bine ti-ai lasa corpul in pace. La varsta asta inca nu este suficient dezvoltat.
Oricum nu ma apuc sa iti spun ce e bine si ce nu, dar gandeste-te ca poti face alergi sau chiar boli de la medicamente...
Din cate ai spus de acel baiat...nu prea cred ca ar vrea o relatie serioasa pentru ca de obicei relatiile serioase sunt bazate pe incredere, iubire...nu pe aspect fizic si ''dotari''winking.

| xgd explică (pentru cxxcvcz):

Pai...Sper sa gasesc la farmacie Breast+, dar sper ca nu imi opreste cresterea in inaltime.

12 răspunsuri:
| xgd explică:

Am uitat sa precizez ca nu sunt slaba, as putea chiar da jos un kg. Am 1, 56 si 44, 2 kg. Chiar am colacei la burtica, deci as putea da jos :]]. Spun asta ca sa nu va imaginati ca sunt piele si os si vreau si sani. La scoala port esnic sutien cu burete sa nu se vada pieptul minuscul, dar si asa, devin din ce in ce mai invizibila in ochii lui...Mai e un baiat in clasa pe care nu il plac, dar inca din clasa intai fugea dupa mine si spunea ca ma iubeste :]] Spunea ca sunt cea mai frumoasa din lume, dar din semestrul al doilea al clasei a saptea, zice ca as fi frumoasa daca as avea sani :[.

| deeadeea111 a răspuns:

Nu este asta o tragedie
gandeste-te ca unii au tot felul de boli, ei cum se simt
bucurate ca tu esti sanatoasa

| darriya a răspuns:

La 13 ani te gandesti la tate? tu ai mintea cu tine?laughing fata esti in crestere, asteapta pana la 18 ani, nu iti cresc, baga-ti silicoane daca esti disperata sa fii in centrul atentiei! Doamne ce copii retardati!

| Carmy21 a răspuns:

Buna!
Pai din punctul meu de vedere, nu sunt experta in problemele cu iubirea dar daca baiatul se uita la fata aia cu sanii e clar ca face misto sau e un obsedat.
Daca el te place, te place fara sani, daca nu e clar ca isi bate joc de tine. Ai grija la baietii astia. Si nu iti cresc sanii cu nici o prostie, ei iti cresc cand te faci matura alea alea. nu cu prostii de leacuri si alte rahaturi. Sper ca nu te-ai suparat.

| xgd explică (pentru Carmy21):

Nu,nu m-am suparat...Ai dreptate, am baut toate rahaturile posibile pentru el si am ramas si cu gaura in buget, si cu dereglari hormonale, si fara rezultate.

| Carmy21 a răspuns (pentru xgd):

Nu are rost sa iti strici corpul pentru. un baiat. crede-ma ca si eu intr-un timp eram inebunita pentru un baiat. care umbla cu toate. si inca il mai iubesc. pur si simplu nu il pot uita. dar ast anul inseamna ca trebuie sa faci orice pentru el... iti strici corpul degeaba.
Lasa-l sa vezi ca de fata aia cu sanii mari toti o sa se sature.
Oricum mult succes!

| Awesoman a răspuns:

Evita mancarurile cu prea mult zahar si incearca sa mananci cat mai mult pui cu hormoni. Asa am citit.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| VIOLETMOV a răspuns:

Mai spart, serios! La 13 ani tu vrei sâni de cupa F? Hai lasa-ma! Lasa-tI corpul în pace sa crească și sa se dezvolte natural! Dacă îl grăbești, nu faci decât sa înrăutățește situația!
Vai de capul unora! Vor sâni la 13 ani!

| erika04 a răspuns:

Cauta pe net o sa vezi k gasesti exerciti nu manca dulciuri zaharul opreste cresterea sanilor manaca multe fructe si produse lactate.de fiecare data cand faci dus nu cu apa fierbinte apa rece cat poti suporta combina astea cu masaj si o sa vezi schimbari chiar din prima luna timp de 3 luni te sfatuiesc sa incerci toate astea si poti lua o marime sau chiar mai mult in 3 luni

| AnndaD a răspuns:

Ai răbdare, toate la timpul lor! Sânii nu îți cresc dacă mănânci rahat cu varză. Dacă veverița ta e în călduri, du-te și potolește-o. Dacă el nu te place pentru comportament, ci dacă ai țâțe și cur mare, înseamnă că își bate joc de tine. Lasă băieții, ai timp toată viața de ei și sânii o să crească la timpul lorwinking.

| marianmafiotu a răspuns:

Deci...vina la mine sa te fut...si apoi ai sa vezi cum o sa iti creasca sanii FUNDAA