| Oyasumi a întrebat:

Stiu ca ceaiul de paducel este foarte bun pentru problemele cardiovasculare si previne infarctul.
Dar o cana sau 2 de ceai de paducel pe zi(seara si dim) ar putea fi o super doza si sa imi dauneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Doua cani pe zi nu iti dauneaza

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Ceaiul de paducel, infuzie, poti sa il bei si 3 cani de 200g pe zi.Este bun si pentru scaderea tensiunii.Chiar este recomandat,impreuna cu ceai de valeriana,deoarece isi amplifica eficacitatea. Poti sa folosesti amestecul,doar seara,deoarece vei dormi mai bine,mai linistit(unii cred ca pot sa doarma,dar cand se trezesc, tot obositi sunt).Eu folosesc, chiar daca nu am tensiune, doar sunt foarte nervoasa, agitata.Sotul are tensiune oscilanta si se simte foarte bine!