| paulikeEe a întrebat:

Am o intrebare, am tot auzit chestia sa-ti vinzi sufletul, ma intreb cum este si cum se face asa ceva?

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Nu, nu. Citeste cartea Faust de Goethe. Acolo vei afla exact ce si cum.

5 răspunsuri:
| AndreisiMaicum a răspuns:

Pai iti faci o taraba, iti scoti sufletul cu un triton si spui:
Suflet la 5 lei, oferta speciala, cine mai doreste cine mai pofteste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fi delasator, las, sa nu ai vicii care nu tin de un comportament decent

| rutanklan a răspuns:

Mergi la amanet si le ceri sa iti faca o cotatie. In functie de cate pacate ai facut atatia bani primesti. De exemplu daca ai omorit un om, primesti mai putini bani. Daca in schimb ai fost cast, te-ai rugata toata viata si nu ai pacatuit nimic, sistemul lor va da eroare. Daca preacurvesti nu primesti nimic. Desigur exista si optiunea 50/50. Mergi cu un prieten si va vindeti fiecare doar cate o jumatate de suflet. Posibilitatile sunt nelimitate.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Adica faci un pact cu dracu: tu ii dai sufletul (deci vei ajunge in iad), iar el iti da (aparent) tot ce vrei. Diavolul vine si iti propune pactul, dar daca vrei, poti face ca in filme si sa te duci intr-o biserica parasita si sa invoci satana. Good luck!