| Justlove13 a întrebat:

Nu pot sa zic ca este o problema. De cand eram mic am tot facut prostii chiar daca stiam ca nu este bine. Nu aveam frica de nimic, pur si simplu nu voiam sa ma gandesc ca daca de exemplu ii fur niste bani mamei se va lua de mine sau din astea. Am continuat asa nu ma interesau consecintele daca voiam un lucru il loam pur si simplu sau daca cineva se lua de mine (era a lu cutarica) nu ma interesa ma duceam si il plesenea. Era o stare de nervozitate, stres si carcaterul acela la fel ca la bautura (cand te crezi superman) problema este ca eu m-am potolit big grin cand vreau sa fac chestii din astea aprind o tigare sau incep sa ma uit pe pereti. Problema intr-un fel este ca nu ma pot abtine cateodata sa nu fac vreo prostie pur si simplu incep sa urlu si sa fac ca toti dracii de la niste chestii banalebig grin. M-am plictisit sa aud "esti inconstient? stiai ca puteai sa ajungi nu stiu unde si sa mori si sa nu stiu ce". Chestia asta m-a deranjat foarte mult de cand eram micbig grin cu acest "curaj" am inceput sa incerc tot felul de droguri si cacaturi. Intr-un final m-am lasat de ele chiar si de baut de vreo 3 ani big grin. Este ceva normal sau era ceva normal pentru aceea varsta? Aveam prieteni care erau aproape ca mine doar ca ei mai ziceau "termina" "nu e bine" "lasa fi mai cuminte".

6 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Nu ti-ai gasit nasul inca acolo e problema

| Justlove13 explică (pentru motan444):

Mi-am gasit si nasul sincer dar ideea este ca nu ma pot abtine. Parca as cauta motive sa ma iau de oricine..In general fumez mult sa ma linistesc dar nu inteleg de ce sunt asa? Eu stiam mereu ca se va intampla ceva aiurea dupa dar parca nu imi pasa. mai ales cand imi atingeam scopu si nu se intampla nimic ziceam in gandul meu "vezi? nu s-a intamplat nimic"

| motan444 a răspuns (pentru Justlove13):

Frt si eu am fost bataus nu am furat la viata mea dar bataus am fost am cules amenzi dosar penal si tot nu m-am linstit pana am cunoscut pe fata cu care stau acum am 3 ani de cand nu am batut pe nimeni, ai nevoie de o fata in viata ta si te vei schimba daca o iubesti cu adevarat ma refer la o fata care merita nu la vagaboante rolling on the floor

| Justlove13 explică (pentru motan444):

Am o fata in viata meabig grin si o iubesc si de aia cred ca numai fac asa de rau. Dar totusi imi vine sa fac din asteabig grin

| motan444 a răspuns (pentru Justlove13):

Eu am stat la tara o perioada si cand ma enervam luam toporul si crapam lemne sa taiam un copac din picioare incearca sa dirijezi furia spre ceva util si carete stoarce e puteri mula bafta

| Justlove13 explică (pentru motan444):

Ok multumesc. Mai astept pareribig grin