| Anonymus52 a întrebat:

Stiu ca toate aproape toate întrebările mele sunt de genul ăsta dar prefer să întreb si sa vad după ce fac.

Luni am avut sportul si cum pot sa zic ca de vreo 2 ani nu am mai jucat handball, m-am gândit că nu ar strica sa joc un meci.
Oricum, în timp ce jucam cineva a sărit si m-a împins cumva cu degetul mare de la mâna dreaptă la în mâna stângă. Nu stiu ce s-a întâmplat mai exact dar stiu că ma doare mâna doar când imi trec palma deasupra locului unde m-am lovit. Si ca să vă dați seama cât de tare a fost izbitura aia, degetul de care am pomenit mai sus, s-a julit și mi-a dat sângele într-o parte.

Aș putea să am ceva la mâna stângă? Adică ma doare destul de tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca nu este foarte umflat si nu prezinta urme de sange(tumefiere) probabil nu ai nimic.

| Anonymus52 explică:

Mă doare mâna si daca imi trec palma deasupra*