| BumtSii a întrebat:

Am si eu o problema, am intrat mai devreme cu mana (partea cu palma) in birou si m-am lovit sub degetul mare, nu la os, ci la acel muschi de langa degetul mare (imi pare rau ca nu pot sa fiu mai explicita). Ce sa fac? Nu este insuportabila durerea, dar este deranjanta. (pot sa misc mana si degetul, nu ma doare foarte foarte tare). Va rog, daca puteti sa ma ajutati. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Eh, fii mai atenta, o sa treaca de la sine, nu-ti fa probleme.

| BumtSii explică (pentru Reek54):

Multumesc pentru raspuns, cred ca nu ar fi nevoie sa o bag in ghips sau ceva, nu? sper sa nu

| Reek54 a răspuns (pentru BumtSii):

Daca te-ai lovit doar in muschi nu va fi nevoie sa o bagi nicidecum in ghips, si daca nu trece in 2 maxim 3 zile. ramane a doua varianta propusa de mine.

| Reek54 a răspuns:

Daca nu.pup eu si trece laughing

| Undal a răspuns:

O sa iti treaca in cateva zile, e o zona mai speciala acolo, si isi revine mai greu putin.

| Rouxee a răspuns:

Nu ai nevoie de ghips daca nu te-ai lovit la os si mai ales daca nu te doare foarte tare cand misti.
Trece repede, doar nu te mai gandi la asta.