| 122324354453465 a întrebat:

sunt băiat si am 19 ani.de când ma stiu îmi tremura mâinile mai ales când sunt in public.din cate stiu nu sufăr de nici o boala fizica.e posibil sa fie de natura psihica? e posibil să-mi tremure din cauza anxietății? exista pastile sau tratament pentru asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mergi la un psiholog/psihiatru pentru a vedea daca te confrunti, cu o problema psihica, iar daca nu te confrunti cu o problema psihica, ar trebui sa mergi la medicul neurolog, problema ta pare sa fie neurologica.
O zi buna.

| ijuuuuuuu a răspuns:

Bună. Consumi alcool, cafea? Ar fi o cauză și anxietatea, printre care ar fi bine să mergi la doctor, în caz să nu fie altceva.
O seară bună.

| 122324354453465 explică:

Nu fumez si nu beau cafea sau alcool deloc.

| Chirpici_Doina_1987 a răspuns:

Probabil anxietate. ai fiindicat sa discuti cu un psiholog su medic