| anonim_4396 a întrebat:

Ce boala ai daca iti tremura mainile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DevidALex a răspuns:

Salut,in mod normal Parkinson, Dar asta nu inseamna ca ai neaparat boala, Se intampla cateodata sa iti tremure mainile din cauza unor emotii, Consulta-ti medicul, el e in masura sa iti spuna diagnosticul.

9 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi un tremor esential (fara o cauza anume), poate fi un tremor dat de consumul unor substante/medicamente sau poate fi un tremor in cadrul unei boli neurologice (cum e boala Parkinson, scleroza in placi s.a.). http://www.i-medic.ro/......roza-placi

| OrlandoSaru a răspuns (pentru doctoressa):

Dupa ce beau Coca Cola este vreo explicatie?

| AdrianVoicu a răspuns:

Funda? =)

Răspuns utilizator avertizat
| Radu1015 a răspuns:

Iti e frica, nu e nici o boala!

| edy00 a răspuns:

Frica