| WorldOfTheSkate a întrebat:

Sunt balabait,nu radeti va rog, sunt a 7, in clasa 1 citeam cel mai bine din clasa numi era frica de nimeni, dar din a 3 a inceput necazul, m-am dus la logoped vreo 2 ani degeaba banii dusi pe apa zambetei, am fost la un doctor am luat cam vreo 10 tipuri de pastile tott nimica,citesc zilnic acasa tot nimica,fac exercitii de dictie tot nimica,la scoala cand imi vine randu ma panichez,ma gandesc sa nu ma balbai, sa trag aier in piept, daca rade vreun coleg de mine.Numai suport ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in primii ani citeai si pronuntai bine, nu cred ca logopedul te poate ajuta. Ce s-a intimplat in clasa a treia? Ai avut o trauma cu un invatator, cu un parinte? Altfel, nu-mi explic. Tu de frica faci asa. Ai vorbit cu un psiholog?