| WorldOfTheSkate a întrebat:

Deci sa nu radeti,sunt balbait cam tare,am fost la logoped,degeaba am facut multee degeaba tot n-a mers,am fost la un doctor si mi-a dat niste pastile din alea tarii bai tot n-a mers,am fost peste tot si nu pot sa vorbesc calumea omule,mereu la scoala cand citesc ma gandesc sa nu ma balbai,imi curg apele pe mine, fac exercitii de dictie acasa in fiecare zi tot ma, in clasa 1 citeam cel mai bine din clasa, numi era frica de nimeni, dar nu stiu din a 3 a inceput, precizez ca sunt a 7, am fost tot ce se putea citesc in fiecare zi, sunt copil silitor, tot.Ce sa faccc?

Răspuns Câştigător
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Da trebuie sa nu te mai gandesti la frica de a nu gresi de a nu rade ceilalti de tine, fi liber, citeste ca si cum ai vb cu cineva. Sper ca te-an ajutat.

4 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Ai avut un soc in ultimul timp? Daca nu incep prin a citi incet texte de diferite marimi, tar citeste incet! Daca nu va merge, nu stiu ce sa zic...

| WorldOfTheSkate explică (pentru PisicutzaCenusie):

Citesc,melodios cu ritm merge cat de cat dar tot ma incurc la consoanele p, t, m, n, l si citesc foarte rar! Daca citesc singur in casa numai ma balbai

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru WorldOfTheSkate):

Cand citesti in fata celorlalti te emotionezi si o dai in balbit, daca zici ca atunci cand citesti acasa singur nu te mai balbai, inseamna ca emotiile sau teama de a nu gresi sunt vina balbaitului.

| WorldOfTheSkate explică (pentru PisicutzaCenusie):

Si ce trebuie sa fac sa scap de emotii? Iti dau funda daca-mi zici

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru WorldOfTheSkate):

Da trebuie sa nu te mai gandesti la frica de a nu gresi de a nu rade ceilalti de tine, fi liber, citeste ca si cum ai vb cu cineva. Sper ca te-an ajutat.