| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Sunt constipata grav, am fost saptamana asta in vacanta la munte si am mancat doar uscaturi si m-am hidratat putin, eu nu pot sa-mi fac treburile daca nu sunt pe tronul meu acasa asa ca m-am abtinut, nu am mai fost la wc de 8-9 zile, stiu ca pare stupida intrebarea dar ce-mi recomandati sa beau, sa mananc pentru a ma goli? Nu pot sa merg la medic pentru ca imi este rusine, am inteles ca cafeaua fierbinte ar rezolva problema sau compotul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu beau lapte crud din frigider. Si sucul sau bulionul de rosii are efect. Trebuie sa incerci pe rand. Ce merge la o persoana nu merge la alta.

| Floridori a răspuns:

As sugera supozitoare cu glicerina.

| anonimuIl a răspuns:

Fructe de sezon și foarte multe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un pahar cu lapte pune o lingura de gem si una de drojdie.

| LenaNikolaevna a răspuns:

Cafea cu lăptic îndulcită, iaurt, unt, orice conține grăsime, supițe, iar dacă niciuna dintre variantele de mai sus nu funcționează, există laxativele Dulcolax. happy

| anonim_4396 explică (pentru LenaNikolaevna):

Multumesc!

| LenaNikolaevna a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mult drag.