| There a întrebat:

Buna TPU.Sunt DISPERATAAA! Deci, ieri, cand imi era lumea mai draga. a trebuit sa'mi suflu nasul [scuzati! dar nu stiu cum sa ma exprim mai bine]. Deci l'am suflat odata, bun, a doua oara bun.pana a 10 a oara. Un servetel dupa altul, si tot continua sa curga secretie. Dupaia a inceput sa curga sange. Bun, deci astazi...la fel.Credeti'ma, ca imi vine sa disper. Ce poate fi? Grav? Este normal sa fie chiar asa de abundenta secretia? Daca este grau, ce trebuie sa fac?[scuzati daca am scris cev gresit, dar nu mai pot, sunt tare speriata]
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mergi la ORL, ai facut probabil o sinuzita.

| Bibuşca a răspuns:

Buna Andrada!
Nu trebuie sa fi speriata ai doar incredere.
Tot ce trebuie sa faci este sa te duci la doctor si sa ii explici ce se intampla cu tine el cred ca te poate ajuta mai mult. Dar cum iti curge nasul? Rau?
Adica si cand iti curgea sangele din nas. Si un coleg de-al meu de la scoala are acesta problema. Intr-un fel. Lui ii curgea nasul(mai simplu spus ii curge sange de nas) doar cand se agita ca face miscari bruste sau cand alearga etc.
Spune-le parintilor tai tot ce ti s-a intamplat poate ei vor sti solutia. Dar a mea este singura du-te la doctor pentru ca el este singurul care te poate ajuta.
Am cautat pe internet si iata ce am gasit(vei practica asta doar cand iti mai curge sange din nas): http://www.csid.ro/......-4759153/.
Sper sa te faci bine si sa fi sanatoasa tun!

| ArcAnna a răspuns:

Intrebarea asta trebuia pusa la T/A.cum sa faci atata tam tam de la o simpla raceala? mai esti racita, de la prea mult suflat nasul ajunge sa iti curga si sange.ia paracetamol sinus sau aspirina

| Nousername a răspuns:

Nu stiu prea bine cu sangele care curge din nas, dar stiu ca eu cand am fost racita am folosit 2 suluri de hartie genica, si ma ustura nasul ingrozitor.Dar niciodata nu mi-a curs sange. Deci, sincer probabil ai lipsa de calciu.

| Gabriela_3094 a răspuns:

Daca iti curge mult sange din nas inseamna ca ai lipsa de calciu si o sa ai o cadere cat mai repede straight face si mie mi s-a intamplat si am mers la doctor dupa cadere si dupa a fost ok happy

| MrEvil89 a răspuns:

E posibil sa ai un vas de sange slab.incearca sa mergi la un doctor

| There explică:

Auzi,scuza'ma. Dar din moment ce am pus o intrebare in care nu am ras de cineva,cred ca este normal sa'mi raspunzi civilizat, iar daca ai o problema cu mine, prefer sa mi zici intr un mesaj. happy