| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... Sunt fată, am 1.58 sau 1.60 si am 39 kg. mănânc zilnic maxim 700-800 calorii pe zi, si fac multe exercitii si alerg (astfel ard aproximativ 200 calorii pe zi) aproape in fiecare zi...credeti ca am un stil de viata sănătos? (Nu ca ar fi ceva important, dar chiar daca sunt dezvoltată nu am sani, deloc..credeti ca este din cauza faptului ca mănânc putin si fac multe exercitii?).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mimi a răspuns:

Este foarte putin. Chiar daca arzi vreo 200 de calorii cand alergi, corpul tau arde calorii cand te apleci, speli vasele sau iti speli dintii. Numarul mediu de calorii pentru un om e 2000, dar variaza. Cred ca ai un stil de viata foarte nesanatos.

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cate calorii mananci pe zi nu inseamna stil de viata sanatos. Stil de viata sanatos inseamna sa mananci alimntele potrivite, fructe, legume, mancare gatita etc si sa eviti ceea ce e procesat.

| RAY a răspuns:

Edti prea slaba iar ca fizic stai bine esti o fata frumoasa, manci cam putin

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Ray,nesimtitule,de ce jignesti fata spunandu-i adevarul?

| RAY a răspuns (pentru 1231242):

Haaaaaaa sunt un nesimtit un badboy fara pic de afectiune si de control rational, Gabriel nu mi-o fura si pe asta ca poate e aleasa mea ne potrivim de minune ea slaba eu gras ne completam unul pe altul

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Ma retrag!
*zboara in tarile calde acum*

| RAY a răspuns (pentru 1231242):

Nu inca ca poate te lasam sa devi nasul nostru la nunta

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Tu iti iei bataie de la Golden, treaba ta!

| RAY a răspuns (pentru 1231242):

E surioara mea, numai am nici o iubita, sunt un pasaroi liber sa zbor la orice pasarica vreau

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Uau si sora-ta are cont pe TPU? Hmmm.

| RAY a răspuns (pentru 1231242):

Golden e soramea man, nu stiai ma? haaaaaaaa tu visezi incest

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Nu uita, incest=wincest.De curiozitate cum o cheama in realitate?

| RAY a răspuns (pentru 1231242):

Imi pare rau nu pot spune, intreab-o tu, dar vezi ca soramea are iubit, desi calm alfa

| 1231242 a răspuns (pentru RAY):

Ok.

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Pup :*

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Pwp sys

| ALGator a răspuns:

Și ai omis varsta. E deosebire mare între 9-14-16 etc.

| ALGator a răspuns:

Dacă nu ai greșit ceva, cu datele astea ești în pericol, în cădere liberă. Pierzi kilograme.

| 1231242 a răspuns:

Buna,daca tu esti cea din poza, vad ca esti foarte grasa.Graso nu ar mai trebui sa iti scoti capul prin lume.In legatura cu sanii, fundul conteaza, e bine sa ai fundul dezvoltat.Eu zic sa te ingrasihappy

| annempx a răspuns (pentru 1231242):

Stai deci mai intai ma faci grasă si dupa zici sa ma ingraş? rolling on the floor

| 1231242 a răspuns (pentru annempx):

Da,pupici:*

| AndreiWeisz a răspuns:

700-800 de calorii? Este mult prea putin, corpul tau consuma pe putin 1500.

| PsyhoChild a răspuns:

La 1.60 trebuia sa ai 50kg nu 39.Mananca mai mult sau o sa te strige baietii foamea

| donarcostica a răspuns (pentru PsyhoChild):

rolling on the floor))) fomista dracu rolling on the floor))

| Lixandru_Madalina_1977 a răspuns:

A rămâne cu 500 de calorii este minimul de supraviețuire a unui corp.Parerea mea.este că faci o greșeală imensa.Anorexia este o boala care duce spre moarte.Mai informeaza-te