| Anonim1234567891012131415 a întrebat:

sunt fata, am 18 ani si am o problema cu parul. Am parul lung si imi cade foarte mult. Pana acum am luat biotina si de la gerovital lotiune cu petrol. Cam cat e normal sa cada? (Am auzit ca in jur de 50-70 de fire dar mi se pare cam mult) multumesc!winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Allys19 a răspuns:

Asta am pățit și eu.Nu am băgat de seama pana când am rămas cu o mâna de par. Tine foarte mult și de alimentație.Incearca sa mergi la farmacie și sa ceri niște vitamine pentru asta și sampon+balsam anticadere a parului.Eu am folosit un șampon care avea balsam de același tip cu usturoi și m-a ajutat cât de cât, dar după a început sa îmi apăra mătreața. Evita pieptănatul când parul e udz. Poti încerca și măști naturale pe care sa le faci acasa.

https://www.ruxandraluca.ro/......u-craciun/

https://biospot.ro/blog/50_Masca-de-par-care-i-a-uimit-pe-multi

1 răspuns:
| nicu991 a răspuns:

Conform unor cercetari facute de dermatologi americani este normala o cadere intre 50-100 fire/ zi. Deci esti OK.