| joghu22 a întrebat:

Sunt fata si am 17 ani. Am făcut revelionul acasă la prietena mea cea mai bună. Și fiind parintii plecati, ne-am luat tigari. Eu nefumand niciodata, am luat sa vad cum e. Si am fumat-o pe toata. Si dimineata m-am trezit cu o tuse si inca continui sa tusesc. Ce as putea să am? Si in cat timp va trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

laughingde murit nu mori asta-i sigur

| ziftode a răspuns (pentru DeathIncarnate):

Ba moare sigur, pentru ca toti murim
dar nu o sa moara de la tusea aia tongue

| DeathIncarnate a răspuns (pentru ziftode):

Eh astea sunt detalii...

| sierra1 a răspuns:

"nefumand niciodata, am luat sa vad cum e. ...si inca continui sa tusesc. ce as putea să am? "

șapteșpe ani și nu știi de ce tușești? Poate ai răcit la hipotalamus

| Andreeush a răspuns:

Nu esti obisnuita sa fumezi, poate de asta tusesti. Sau poate ai racit.

| minrest a răspuns:

Pai ce te miri, nu ai bagat fortat fum in plamani, ce te asteptai? Tuseste, nu voiai sa vezi cum e? Asa este!

| aXy99 a răspuns:

O sa-ti treaca in maxim doua zile. Nu ai nimic. Sa nu mai fumezi altadata.

| Ineys a răspuns:

Esti sigura ca nu ai racit?

Tuse a doua zi de la o tigara... nu prea vad legatura.

| Adi88 a răspuns:

Stai linistit iti trece, nu e obisnuit organismul, bea multe lichide ca ai si gatul uscat, iti trece rabdare

| asuari a răspuns:

Tusea de dimineață la fumători este des întâlnită, dar atât timp cât ai fumat doar o singură dată nu prea văd a fi ceva chiar foarte nasol.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Bei multa apa si peste cateva zile cand iti trece nu mai tragi cancer in plamani. Ezz

| Condrache_Giuliano_2002 a răspuns:

Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun este ca ai facut o greseala mare, plus, doar ca sa stii, unei doamne nu ii sta bine cu tigara in gura.