| cristinabya a întrebat:

sunt foarte ingrijorat! de mai mult de 2 saptamani mama mea tuseste foarte rau, o doare in gat, vomita fara febra sau altele. ii se mai infunda nasu si ii curge, tuseste zilnic macar de 500 ori pe zi si nu glamesc! de cateva zile plang neincetat din cauza ei si imi e foarte frica isi spune ca moare si alte tampenii. in seara asta( acum) spune ca ii bate inima tare o smte in gat si nu mai vorbeste deloc cu nimeni o enerveaza si un simplu cuvant sau o miscare pe care o facem. si nu stiu ce sa fac i a extraverale
, si acum plang si nu stiu ce sa fac! va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la spital cu ea de ce nu mergi?
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sta asa de 2 saptamani si nu a fost la niciun medic? Cand de inconstienta e? sau cat de inconstienti sunteti voi aia de langa ea?

| cristinabya explică (pentru suntserios):

Pai sunt foarte constienta! Doar ca ea nu vrea sa mearga ...am mers acum cateva zile i-a facut analize nu stiu ce si asistentele alea o intreaba: cate pachete de tigari fumati? avand in vedere ca ea nu fumeaza. Si alea vroiau sa ii pus o perfuzie, ceva dar ea nu vrea. E incapatana nu ma asculta se imbraca subtire. aseara in timp ce am pus intrebarea asta nu puteam sa ma abtin sa nu plang cand ma uitam la ea si o vedeam in ce HAL a ajuns. Ii spuneam: mama nu e de gluma cu tine! de ce nu vrei sa ma asculti? sunam la abulanta. ea nu ca ma fac bine! dar de unde acum( dimineata asta) a vomitat iar. sad chiar nu stiu ce sa MAI fac, ea o gramada de siropuri, pastile si degeaba. si mai e si tuse d-aia seaca nu expectoreaza nimic si cand o face ea vomita ca cica ii e scarba bblablabla si incepe sa ma enerveze rau si cum am mai zis e incapatana! si ea are si un atelier ( de croitorie( unde nu poate sa nu munceasca. are multi clienti si nu ii poate lasa balta si ea deci tot munceste. scuze pentru greseli dar m-am grabit sa scriu

| cineva666 a răspuns:

Du-te la spital cu ea

| cineva666 a răspuns:

Nu este de glumit cu asa ceva