| Curtasu_Gabi_1991 a întrebat:

Imi curge nasul incontinu dar nu am febra/frisoane sau sa fiu ragusit doar imi curge nasu mereu si nu stiu ce sa fac ..si e apa nu-i muci.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Ce ai tu se numeste rinita alergica. Ar fi bine daca ai avea ceva spray nazal cu care sa te dai ( Olynth, Vibrocil) si medicatie antialergica. Daca vezi ca nu o scoti la capat numai cu spray iti recomand sa mergi la un consult de specialitate ORL si/sau la un alergolog si sa iei ceva tablete antialergice( Aerius, Alerid etc.) in functie de ce iti recomanda medicul.

| iulian1302 a răspuns (pentru iulian1302):

Aaa si inca ceva. Ai grija cand folosesti spray-uri nazale deoarece folosite pe o perioada mai mare de 5 zile dau dependenta!

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Când iți curge nasul( rinită alergică sau răceală), sau este înfundat:
https://www.comenziforever.ro/......first-ID60